Iniciativa nenávist není řešení a občanské sdružení Konexe podpoří oběti nenávistného pochodu Dělnické strany v Ústí nad Labem

Tiskové prohlášení iniciativy Nenávist není řešení a občanského sdružení Konexe ze dne 4.10.2012

V sobotu 6.10. proběhne v Ústí nad Labem nenávistný pochod k romským ubytovnám v Purkyňově ulici na Střekově. Svolavatelem pochodu je kandidát Dělnické strany. Iniciativa nenávist není řešení společně s občanským sdružením Konexe podpoří oběti nenávisti v ubytovnách, ke kterým pochod směřuje. Je riziko, že pochod vážně pošramotí sousedské vztahy a zvýší napětí v ústecké čtvrti Střekov.

„Plánujeme být přímo na ubytovnách společně s obětmi nenávistného pochodu a podpořit je v nejtěžších okamžicích, kdy rasisté budou skandovat protiromská hesla před jejich domovy“ vysvětluje aktivity iniciativy Nenávist není řešení během soboty Miroslav Brož, její mluvčí, „Pro děti plánujeme aktivity, které je zabaví během doby pochodu na bezpečném místě, dospělým chceme vyjádřit solidaritu a podporu, aby viděli, že ne všichni Gádžové jsou stejní, jako ti v pochodu“ doplňuje.

Sobotní nenávistný pochod vyvolal mnoho emocí a obav mezi ústeckými Romy. Marek Demeter, jehož příbuzní žijí na Střekově v sobotu přijede podpořit terče pochodu, obyvatele ubytoven společně se svými kamarády „Romové musí začít držet při sobě, jinak na tom za chvíli budeme ještě hůř, než jsme teď. Pojedeme podpořit lidi z ubytovny, příště pomůžou třeba zase oni nám“ říká Demeter.

Reklamy

Posted on Říjen 4, 2012, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Iniciativa nenávist není řešení a občanské sdružení Konexe podpoří oběti nenávistného pochodu Dělnické strany v Ústí nad Labem.

Komentáře nejsou povoleny.