Iniciativa nadále podporuje oběti nenávistných pochodů

29. ledna 2012 | Nenávist není řešení

Členové a členky neformální iniciativy Nenávist není řešení strávili další den s dětmi ve varnsdorfské ubytovně Sport. Zatímco kolem domu pochodovali příznivci neonacistické strany DSSS, děti si na ubytovně mohly kreslit, hrát a tancovat spolu se zhruba 10 lidmi z různých částí republiky.

Podobnou akci iniciativa plánovala uspořádat i pro děti z další varnsdorfské ubytovny, T. G. Masaryka. Antikonfliktní tým Policie ČR jí v tom však s odkazem na zákaz návštěv v tomto městském zařízení zabránil.

Rodiče varnsdorfských dětí zasažených nenávistnými pochody během posledního roku vícekrát uvítali naši činnost a ocenili ji. Proto vyzýváme vedení Centra sociálních služeb města Varnsdorfu jako provozovatele ubytovny T. G. Masaryka, aby se k případnému zákazu návštěv vyjádřilo a příště našemu týmu umožnilo věnovat se dětem, které musí z bezpečnostních důvodů trávit dny, kdy se konají takovéto pochody, uvnitř budovy ubytovny.

Už několik dnů před plánovanou demonstrací se obyvatelé z varnsdorfské ubytovny Sport obrátili na vedení města s žádostí, aby trasa pochodu byla odkloněna od jejich domova. Odmítli uplatňování principu kolektivní viny a poukázali na případné negativní psychické dopady nenávistných pochodů hlavně na děti žijící v ubytovnách.

S politováním musíme konstatovat, že nám dodnes není známa žádná reakce vedení města Varnsdorfu na tento dopis. Městské zastupitelstvo se sice od pochodu distancovalo, neučinilo však nic pro to, aby zabránilo jeho konání nebo aby pomohlo obyvatelům varnsdorfských ubytoven být v době pochodu v bezpečí.

I takové jednání považujeme za nezodpovědné. Jeho důsledkem může být opětovná eskalace napětí a konfliktů v regionu.

I u toho pochodu jsme znovu pomáhali novinářům získat cenné svědectví a připravit kvalitní zpravodajství.

Zde naleznete důkaz o účasti německých neonacistů na pochodu DSSS, další fotografie z pochodu si můžete prohlédnout na stránkách Naše Děčínsko.

Reklamy

Posted on Leden 30, 2012, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Iniciativa nadále podporuje oběti nenávistných pochodů.

Komentáře nejsou povoleny.