Na ubytovně ve Varnsdorfu se slavil svátek sv. Mikuláše

6. prosince 2011 | Nenávist není řešení

Mikuláš, 2 čerti, anděl, Sněhurka a skřítek oslavili spolu s asi čtyřiceti, převážně malými dětmi, na ubytovně Sport svátek sv. Mikuláše. Pochody nenávisti ve Varnsdorfu, které se na začátku podzimu tohoto roku soustředily především proti ubytovnám TGM a Sport, ve svém důsledku také přispěly ke spřátelení obyvatel ubytovny s lidmi, kteří je v krizových situacích podporovali. Iniciativa Nenávist není řešení proto nyní, když se situace ve Varnsdorfu více-méně uklidnila, uspořádala na ubytovně Sport Mikulášskou oslavu. Děti vyhlížely příjezd Mikuláše již od oběda, zatímco Mikulášovo auto ještě bloudilo malebnou krajinou severních Čech. Úderem půl páté konečně přišel Mikuláš, doprovázený dalšími mytickými a pohádkovými bytostmi.

Akce, pořádaná v místnosti, poskytnuté majitelem ubytovny panem Ruszem, rychle nabyla grády – Mikuláš se představil, děti odříkaly několik básniček, návštěvníci zahráli v loutkové podobě Červenou Karkulku, a děti malovaly na připravené čtvrtky Mikuláše. Po rozdílení balíčků – kromě obvyklých mlsů dostaly menší děti také omalovánky a pastelky a větší zjednodušenou dvojjazyčnou knihu Bílá velryba – následovala hudební část celého večera, která byla také jeho vrcholem. Nejprve předvedlo několik odvážných chlapců mladšího školního věku náročné taneční kreace Break Dance, a poté se střídala vystoupení jednotlivců – divocí čerti, něžný anděl i důstojný Mikuláš – s kolektivním tanečním rejem.

Asi po hodině tance, když už síly všem tanečníkům ubývaly, přišla řada na členky projektu Osvobozený biograf, které pro děti připravily promítání kreslených filmů. Mezitím se autor článku pobavil s několika dospělými romskými obyvateli ubytovny, kteří ovšem kromě radosti z vydařené oslavy projevovali také obavy z budoucnosti – po ubytovně se vypráví, že má být od 1. ledna uzavřena, a že si její obyvatelé budou muset sami najít bydlení. Ale to už přišel pomalu čas se rozloučit a rozjet do svých domovů. Jak se cestou zpátky shodli Mikuláš se skřítkem, děti v ubytovně se chovaly mnohem spořádaněji, než jejich vlastní děti doma. A tak závěrem nezbývá, než přátelům ze Sportu popřát radostné Vánoce, a aby pro ně byl příští rok – 2012 – lepší než byl ten letošní.

Reklamy

Posted on Prosinec 6, 2011, in Zprávy. Bookmark the permalink. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na ubytovně ve Varnsdorfu se slavil svátek sv. Mikuláše.

Komentáře nejsou povoleny.