Fotogalerie: Romové v Rotavě protestovali proti pochodu neonacistů

V sobotu 29.října 2011 podpořila iniciativa Nenávist není řešení a její příznivci Romy v Rotavě, kteří byli terčem nenávistného pochodu (neo)nacistů.

Romové prokázali obrovskou a tolik potřebnou odvahu – přestože byli před pochodem nacistů opakovaně zástupci policie, místní samosprávy, vládní Agentury pro začleňování v romských lokalitách a některými ne-nezávislými neziskovými organizacemi nabádáni, aby se v den pochodu schovali, zamkli se doma a nevycházeli na ulici.

Romové pochopili jednoduchou pravdu, neonacisté pochodují k romským domovům, protože chtějí vyvolávat strach, strachem se sytí. A tam, kde se dobře nasytí, tam se rádi vracejí. A z Rotavy nacisté odjížděli s prázdným žaludkem.

Za velmi znepokující považujeme nově použitou taktiku nacistů – aby dodali svému pochodu sílu, dovezli několik autobusů německých (neo)nacistů.

Z víkendu v Rotavě přinášíme několik fotografií

Reklamy

Posted on Říjen 31, 2011, in Zprávy. Bookmark the permalink. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Fotogalerie: Romové v Rotavě protestovali proti pochodu neonacistů.

Komentáře nejsou povoleny.