Výzva ze dne 13. října 2011: Podpořme Romy ve Varnsdorfu

13. října 2011 | Iniciativa Nenávist není řešení

V posledních týdnech se opakují otevřené projevy nesnášenlivosti proti lidem žijícím v sociálně vyloučených lokalitách. Atmosféra se stále vyostřuje zejména na Šluknovsku. Znovu je uplatňován princip kolektivní viny. Už téměř dva měsíce se pravidelně opakují nenávistné pochody k ubytovnám ve Varnsdorfu, které zejména u dětí a mládeže vyvolávají strach a negativní vztah k „těm druhým“. Tyto pocity se přenášejí i na dospělé, a to na obou stranách uměle vytvořené barikády. Některé postupy Pořádkové policie, nasazené do Šluknovského výběžku situaci v mnoha případech ještě více eskalují. Množí se nám svědectví o případech bezdůvodného zadržení, osobních a domovních prohlídek a ponižujícího chování ze strany policie.

Iniciativa Nenávist není řešení, sdružující aktivisty a aktivistky z regionu i celé České republiky, proto již po několik týdnů navštěvuje nejvíce exponované varnsdorfské ubytovny a snaží zmírnit obtížnou situaci ubytovaných. Pořádá například zábavná a kreativní odpoledne pro děti i dospělé. Cílem je poskytnout podporu právě v době nenávistných pochodů, kdy je situace ve městě nejvíce napjatá.

Přijeďme podpořit místní Romy i tento víkend. Zveme všechny antirasisticky zaměřené občany, kteří mají zájem se k našim aktivitám připojit. Sejdeme se v 9.30 ráno na dvoře ubytovny Hotel Sport v Žitavské ulici. Program dne bude vycházet z aktuální situace.

Kontakt: telefonicky 724 288 076, e-mail: iniciativannr@emailplus.org

Reklamy

Posted on Říjen 13, 2011, in Akce. Bookmark the permalink. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Výzva ze dne 13. října 2011: Podpořme Romy ve Varnsdorfu.

Komentáře nejsou povoleny.