Mezinárodní dětský den ve Varnsdorfu

Iniciativa Nenávist není řešení

Vás zve na

Mezinárodní dětský den ve Varnsdorfu

mimořádně dne 24. září 2011 od 10 hodin

na zahradě za ubytovnou v ulici T.G.M a na dvoře Hotelu Sport v Žitavské ulici

Program dětského dne:
Dětská taneční skupina
Cikánská kapela
Biograf
Soundsystém

Na místě budou i různé dětské atrakce, stánek s koláči a mnoho dalšího. Přispět k dobré atmosféře můžete i Vy, dobrým nápadům a kreativitě se meze nekladou.

Poslední týdny byly poznamenány bouřlivými protesty některých varnsdorfských občanů proti romským spoluobčanům. Situaci využívají i neonacisté útočící na policii – chtějí místní konflikt přeměnit v rasovou válku. Myslíme si, že část stížností na zvýšenou kriminalitu v městě je oprávněná. Různé zájmové skupiny i část medií pocit ohrožení ovšem uměle zveličují. Místními občany vnímané ohrožení komplikuje mezilidské vztahy a brání řešení problémů.

V každém případě by ale protesty měly být správně adresovány. Nikoliv na rodiny s dětmi, které často s problémy nemají nic společného, žijí slušně a své děti vychovávají dobře. Za eskalaci nesou spoluodpovědnost město, kraj a česká vláda – dlouhá léta ignorovaly situaci občanů, které zatěžuje hospodářská krize a s ní spojené problémy.

To vše má za následek, že děti z obou ubytoven musejí být už čtvrtý týden každou sobotu během protestů zavřené doma. Pojďme to změnit a místo strachu a izolace jim nabídnout zajímavý program.

Reklamy

Posted on Září 22, 2011, in Uncategorized. Bookmark the permalink. Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Mezinárodní dětský den ve Varnsdorfu.

Komentáře nejsou povoleny.